RS/WA
A.net/WA
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Garfield High School Track & Field and Cross Country - Seattle, Washington
you RUN the place
4400 Interlake Av N, Seattle, Washington, 98103, United States
Report
Block
1 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Anna Dailey
Photos (
0
)
View
Videos (
2
)
View
News (
4
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2009 / 2010 - (4 articles)
All News
Search
2010 Results - Lake Washington Invitational
Published by
Matt Scherer
May 3rd 2010, 6:38am
Comments
Lake Washington Invitational
- May 2, 2010
Sammamish, WA, US
« Filter Results by Team: »
A.C. Davis
Annie Wright
Bainbridge
Ballard
Bellevue
Bellingham
Bethel
Bishop Blanchet
Bonney Lake
Bothell
Cascade-Everett
Cedar Park Christian
Cedarcrest
Central Valley
Charles Wright Acad
Cleveland
Decatur
Eastlake
Edmonds-Woodway
Eisenhower
Enumclaw
Everett
Federal Way
Ferndale
Foster
Franklin
Franklin Pierce
Garfield
Gig Harbor
Glacier Peak
Granite Falls
Hazen
Highline
Holy Names Academy
Inglemoor
Ingraham
Interlake
Issaquah
Joel Ferris
Juanita
Kamiak
Kentlake
Kentridge
Kentwood
Lake Washington
Liberty-Issaquah
Lincoln
Lindbergh
Mariner
Meadowdale
Mercer Island
Mountlake Terrace
Mt Rainier
Mt Tahoma
Nathan Hale
Newport-Bellevue
North Central
Rainier Beach
Roosevelt
Sammamish
Seattle Prep
Sedro-Woolley
Shoreline Christian
Shorewood
Skyline
Snohomish
South Whidbey
Squalicum
St George's
Stanwood
Sumner
Sunnyside
Tahoma
Thomas Jefferson
Todd Beamer
Wenatchee
West Seattle
Woodinville
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3k
|
100h
|
300h
|
4x100m
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Womens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
DeHart, Holly
Kentwood
12.29
nwi
1
10
2
O'Donnell, Shealee
Skyline
12.48
nwi
1
8
3
Gates, Majerae
Federal Way
12.51
nwi
1
6
4
Tougas, Katie
Edmonds-Woodway
12.64
nwi
1
5
5
Barnes, Ebony
Mt Tahoma
12.75
nwi
1
4
6
Varela, Madelayne
Kentlake
12.78
nwi
1
3
7
Lake, Katie
Kentridge
12.81
nwi
1
2
8
Grimsby, McKenna
Inglemoor
12.86
nwi
1
1
Womens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Gates, Majerae
Federal Way
12.29
nwi
4
2
DeHart, Holly
Kentwood
12.42
nwi
5
3
O'Donnell, Shealee
Skyline
12.49
nwi
1
4
Tougas, Katie
Edmonds-Woodway
12.60
nwi
3
5
Barnes, Ebony
Mt Tahoma
12.64
nwi
2
6
Varela, Madelayne
Kentlake
12.69
nwi
3
7
Grimsby, McKenna
Inglemoor
12.72
nwi
5
8
Lake, Katie
Kentridge
12.73
nwi
5
9
Lin, Kelsey
Joel Ferris
12.74
nwi
4
10
Holman, Kate
Bishop Blanchet
12.81
nwi
3
11
Jensen, Kassie
Tahoma
12.83
nwi
5
12
Vasser, Keiresia
Rainier Beach
12.87
nwi
2
13
Adler, Kate
Seattle Prep
12.92
nwi
4
14
McKinney, Taylor
Garfield
12.94
nwi
1
15
Johanson, Lindsy
Inglemoor
12.97
nwi
5
16
Files, Lauren
Eastlake
13.03
nwi
5
17
McKinney, Mande
Tahoma
13.04
nwi
2
18
Boseman, Randi
Newport-Bellevue
13.06
nwi
1
19
Campbell, Shanai
Eisenhower
13.11
nwi
2
20
Stevenson, Hannah
Inglemoor
13.13
nwi
2
21
Garcia, Madison
Sedro-Woolley
13.20
nwi
1
22
Davis, Ashyna
Mt Tahoma
13.22
nwi
5
23
Hammock, Paige
Tahoma
13.23
nwi
3
24
Lorber, Sarah
Joel Ferris
13.24
nwi
1
25
Sharp, Ashley
Wenatchee
13.26
nwi
1
25
Ryker, Elizabeth
Liberty-Issaquah
13.26
nwi
4
27
McGinnis, Brittany
Granite Falls
13.29
nwi
3
28
Hashimoto, Alexandria
Lake Washington
13.34
nwi
4
29
Blacketer, Delilah
Woodinville
13.44
nwi
4
30
Shoecraft, Seana
Franklin
13.45
nwi
4
31
Ladd, Khadijah
Franklin
13.47
nwi
4
32
Arnold, McKenzie
Eisenhower
13.49
nwi
3
33
Sutton, Esther
Bellevue
13.52
nwi
5
34
Opoku, Queen (Abena)
Mercer Island
13.53
nwi
2
35
Gallaway, Paige
Central Valley
13.64
nwi
3
36
Omlid, Jazalynn
Garfield
13.86
nwi
3
--
Richardson, Rachel
Juanita
DQ
nwi
1
Womens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
DeHart, Holly
Kentwood
24.85
nwi
4
10
2
O'Donnell, Shealee
Skyline
25.53
nwi
4
8
3
Coker, Alanna
Juanita
25.58
nwi
4
6
4
Proctor-Guyton, Quincie
Kentwood
25.62
nwi
4
5
5
Fero, Michelle
Holy Names Acade
25.71
nwi
1
4
6
Varela, Madelayne
Kentlake
25.77
nwi
4
3
7
Winters, Haley
Bethel
25.92
nwi
4
2
8
Schreiner, Stephanie
Enumclaw
25.94
nwi
3
1
9
Grimsby, McKenna
Inglemoor
26.18
nwi
3
10
Truth, Sharkyla
Garfield
26.25
nwi
4
11
Barnes, Ebony
Mt Tahoma
26.46
nwi
2
12
Nemeth, Michelle
Central Valley
26.48
nwi
3
13
Harrison, Krystina
Cascade-Everett
26.55
nwi
2
13
Tougas, Katie
Edmonds-Woodway
26.55
nwi
4
15
Nellams, Makaela
Everett
26.56
nwi
2
16
Bretl, Michelle
Skyline
26.63
nwi
2
17
Ryker, Elizabeth
Liberty-Issaquah
26.69
nwi
3
18
Sharp, Ashley
Wenatchee
26.94
nwi
3
19
Adams, Christine
Wenatchee
27.01
nwi
2
20
Newson-Jefferson, Taylor
Franklin
27.03
nwi
2
21
Stevenson, Hannah
Inglemoor
27.11
nwi
3
22
Retz, Reilly
Kentwood
27.21
nwi
1
23
Johanson, Lindsy
Inglemoor
27.22
nwi
3
24
Walker, McKenzie
South Whidbey
27.25
nwi
1
24
Quigley, Reagan
Woodinville
27.25
nwi
2
26
Hanson, Summer
Interlake
27.29
nwi
2
27
Waggoner, Alisha
Mercer Island
27.30
nwi
1
28
McGinnis, Brittany
Granite Falls
27.59
nwi
1
29
Harrison, Laura
Mercer Island
27.69
nwi
1
30
Harris, Alyse
Garfield
28.13
nwi
1
--
Tucker, Kayla
Central Valley
DQ
nwi
1
Womens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cummings, Stephenie
Glacier Peak
56.90
5
10
2
Fero, Michelle
Holy Names Acade
57.12
5
8
3
Coker, Alanna
Juanita
58.42
5
6
4
Dick, April
Woodinville
58.69
5
5
5
Murphy, Li
Annie Wright
58.70
5
4
6
Tollefson, Kris
West Seattle
59.83
4
3
7
Luth, McKenzie
Woodinville
59.97
5
2
8
Schreiner, Stephanie
Enumclaw
1:00.25
5
1
9
Penner, Nina
Mountlake Terrac
1:00.26
4
10
Onosko, Jaclyn
Kentridge
1:00.33
3
11
Wareham, Dana
Kentwood
1:00.73
4
12
Antush, Morgan
Franklin Pierce
1:01.05
4
13
Birdsall, Madison
Liberty-Issaquah
1:01.12
4
14
Barkley, Emily
Central Valley
1:01.51
1
15
Arizpe, Bianca
Federal Way
1:01.56
3
16
Freeman, Rachel
Eisenhower
1:01.68
2
17
Ellingson, Paige
Central Valley
1:01.88
2
18
Hanson, Summer
Interlake
1:01.89
3
19
Weigelt, Denae
Cascade-Everett
1:02.13
3
20
Walker, Sydney
Thomas Jefferson
1:02.29
3
21
Bidondo, Stephanie
Meadowdale
1:02.32
3
22
Chapman, Tegan
Wenatchee
1:02.48
3
23
Truth, Sharkyla
Garfield
1:02.71
4
24
Richmond, Cassidy
Tahoma
1:02.78
2
25
Varela, Madelayne
Kentlake
1:02.98
5
26
Kniestedt, Anneke
Lake Washington
1:03.07
2
27
Broersma, Marisa
Sunnyside
1:03.17
3
28
Callan, Madison
Issaquah
1:03.30
2
29
Hisken, Kate
Seattle Prep
1:03.49
4
30
Greninger, Kaylie
Skyline
1:03.53
2
31
Jordan, Julia
Bellevue
1:04.01
1
32
Jones, Kaylee
Snohomish
1:04.45
1
33
McGinnis, Brittany
Granite Falls
1:04.89
1
Womens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Stinnett, Veronica
Bonney Lake
2:15.22
1
10
2
Johnson, Erin
Shorewood
2:16.96
1
8
3
McCann, Jordan
Bethel
2:18.09
1
6
4
Cheadle, Lucy
Roosevelt
2:18.24
1
5
5
Neil, Alex
Bothell
2:18.63
1
4
6
London, Lacey
Inglemoor
2:18.68
1
3
7
Johnson, Jasmine
Federal Way
2:19.06
1
2
8
O'Connor, Morgan
Eastlake
2:19.42
1
1
9
Chavez, Mayra
Eisenhower
2:19.70
1
10
Warendorf, Casey
Bellevue
2:19.88
1
11
Williams, Kelly
Gig Harbor
2:19.91
1
12
Batty, Megan
Eastlake
2:20.06
1
13
McNally, Megan
Kentwood
2:21.08
1
14
Fisher, Kaitlin
Woodinville
2:21.62
1
15
Clawson, Lauren
Tahoma
2:22.56
1
16
Kaluzny, Kaitlin
A.C. Davis
2:22.65
1
17
Mancl, Olivia
Roosevelt
2:22.68
1
18
Demick, Stasia
Holy Names Acade
2:23.17
1
19
Tremblay, Maureen
Gig Harbor
2:23.24
1
20
Stolz, Tracey
Highline
2:23.29
1
21
Graham, Maddie
Woodinville
2:23.31
1
22
Condon, Brenna
Glacier Peak
2:23.47
1
23
Earthman, Lauren
Joel Ferris
2:23.74
1
24
Kiser, Hannah
Wenatchee
2:23.78
1
25
Slater, Blair
Tahoma
2:23.80
1
26
Kartes, Taylor
Todd Beamer
2:23.94
1
27
Strodel, Cara
Cedarcrest
2:24.60
1
28
Hutson, Madeleine
Skyline
2:25.18
1
29
Migotsky, Nicole
Issaquah
2:25.47
1
30
Gwerder, Carissa
Enumclaw
2:25.66
1
31
Cornish, Leiran
Snohomish
2:26.33
1
32
Shiroishi, Molly
Kentridge
2:26.54
1
33
Hoverson, Alicia
Shorewood
2:26.58
1
34
Chucka, Megan
Liberty-Issaquah
2:26.70
1
34
Legendre-Fixx, Myesa
Kamiak
2:26.70
1
36
Luther, Savannah
Kentwood
2:27.28
1
37
Eilertson, Emily
Enumclaw
2:27.77
1
38
Poplawski, Alisa
Newport-Bellevue
2:30.30
1
39
Tawakol, Ameena
Newport-Bellevue
2:30.88
1
40
Pruett, Lani
Juanita
2:31.02
1
41
Billmaier, Anna
Woodinville
2:31.17
1
42
Jackson, Lindsey
Thomas Jefferson
2:31.23
1
43
Sexton, Katie
Seattle Prep
2:31.71
1
44
Mosley, Tiauna
Lincoln
2:34.87
1
45
Penner, Nina
Mountlake Terrac
2:35.00
1
46
Roland, Anari
Lincoln
2:40.59
1
47
Green, Liz
Sammamish
2:46.39
1
Womens 1500m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Neale, Amy Eloise
Glacier Peak
4:36.03
1
10
2
Knight, Katie
North Central
4:37.05
1
8
3
Lystad, Tansey
Juanita
4:41.40
1
6
4
Kiser, Hannah
Wenatchee
4:42.75
1
5
5
Fields, Minna
Stanwood
4:43.33
1
4
6
Mills, Shelby
Snohomish
4:47.29
1
3
7
Clawson, Lauren
Tahoma
4:48.67
1
2
8
Strodel, Cara
Cedarcrest
4:55.33
1
1
9
Steen, Katelyn
Eastlake
4:56.51
1
10
Penaloza, Berenice
Eisenhower
4:57.10
1
11
Hopper, Betsie
Edmonds-Woodway
4:58.37
1
12
Sheffield, Kirsten
Eisenhower
4:58.81
1
13
Kaluzny, Kaitlin
A.C. Davis
4:59.33
1
14
Printz, Lacey
Thomas Jefferson
4:59.69
1
15
Zellerhoff, Tori
Decatur
5:00.43
1
16
Mock, Julianna
Tahoma
5:00.70
1
17
Nordt, Emily
Wenatchee
5:00.81
1
18
Reid, Taylor
Ferndale
5:01.62
1
19
Robbins, Sarah
Kentlake
5:02.84
1
20
Sanders, Skye
Central Valley
5:02.87
1
21
Wahlman, Renee
Holy Names Acade
5:04.00
1
22
Salzano, Yohana
Foster
5:04.55
1
23
Hambrecht, Amber
Kamiak
5:05.12
1
24
Pletcher, Elise
Skyline
5:05.62
1
25
McDonald, Mallory
Shorewood
5:05.96
1
26
Hungerford, Katie
Inglemoor
5:08.47
1
27
Linton, Charlee
Shorewood
5:08.78
1
28
Ulland, Kailey
Kentwood
5:08.94
1
29
Belter, Sarah
Kentwood
5:09.24
1
30
Noe, Grace
A.C. Davis
5:09.59
1
31
Osborne, Emily
Shorewood
5:10.80
1
32
Howell, Elsie
Holy Names Acade
5:11.24
1
33
Ellings, Julia
Bellevue
5:12.59
1
34
Wegely, Annemarie
Kamiak
5:13.05
1
35
Harper, Emily
Charles Wright A
5:13.78
1
36
Amsden, Leah
Central Valley
5:14.65
1
37
Hughes, Madison
Liberty-Issaquah
5:18.02
1
38
DeGoede, Gabby
Sumner
5:18.37
1
39
Johnson, Katie
St George's
5:18.91
1
40
Atkins, Tamzin
Garfield
5:19.93
1
Womens 3000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dailey, Anna
Garfield
9:57.35
1
10
2
Knight, Katie
North Central
10:07.12
1
8
3
Lystad, Tansey
Juanita
10:23.82
1
6
4
Fields, Minna
Stanwood
10:25.08
1
5
5
Verma, Natasha
Stanwood
10:32.97
1
4
6
Saxon, Cara
Gig Harbor
10:41.49
1
3
7
Beyer, Krista
Seattle Prep
10:41.95
1
2
8
Reiter, Sarah
Lindbergh
10:44.89
1
1
9
Lambie, Jamie
Central Valley
10:45.32
1
10
Barreca, Emily
Bainbridge
10:45.79
1
11
Whybark, Sarah
Glacier Peak
10:45.96
1
12
Mock, Julianna
Tahoma
10:47.13
1
13
Sauvage, Laura
Seattle Prep
10:49.33
1
14
Dowdell, Chelsea
Everett
10:50.72
1
15
Nichols, Ashley
Inglemoor
10:51.77
1
16
Nordt, Emily
Wenatchee
10:53.49
1
17
Hull, Erin
Gig Harbor
10:54.65
1
18
Walther, Kara
Joel Ferris
10:55.92
1
19
Davis, Shelly
Kamiak
10:56.51
1
20
Bosserman, Joey
Seattle Prep
11:00.42
1
21
Steele, Kathryn
Skyline
11:00.50
1
22
Eldredge, Brenna
Cedarcrest
11:00.64
1
23
Jaenicke, Monica
Thomas Jefferson
11:04.92
1
24
Benster, Lindsay
Mercer Island
11:06.73
1
25
Martin, Molly
North Central
11:08.43
1
26
Kiyohara, Leah
Thomas Jefferson
11:10.64
1
27
O'Callahan, Molly
Mercer Island
11:12.40
1
28
Zellerhoff, Tori
Decatur
11:12.43
1
29
Dorsey, Alie
Eastlake
11:14.39
1
30
Yehdego, Angelica
Shorewood
11:15.51
1
31
Ulland, Kailey
Kentwood
11:17.36
1
32
Kaluzny, Hannah
A.C. Davis
11:20.82
1
33
Spray, Jessica
Newport-Bellevue
11:22.80
1
34
Dwyer, Emily
Eastlake
11:25.71
1
35
Alfi, Megan
Edmonds-Woodway
11:30.09
1
36
Luis, Melanie
Bellevue
11:30.80
1
37
Beam, Jessica
Cedarcrest
11:33.13
1
38
Yost, Allison
Central Valley
11:39.58
1
39
Starnes, Maddie
Eastlake
12:00.50
1
--
Fay, Haley
Woodinville
DNF
1
Womens 100m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Latimer, Tate
Tahoma
15.01
nwi
1
10
2
Jackson, Cecelia
Holy Names Acade
15.17
nwi
1
8
3
Berge, Becca
Inglemoor
15.28
nwi
1
6
4
Holman, Kate
Bishop Blanchet
15.33
nwi
1
5
5
Sophusson Smith, Naivash
Nathan Hale
15.43
nwi
1
4
6
Allen, Erin
Inglemoor
15.51
nwi
1
3
7
Rowland, Caitlyn
Gig Harbor
15.63
nwi
1
2
8
Chambers, Ashleigh
Mt Tahoma
16.22
nwi
1
1
Womens 100m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Jackson, Cecelia
Holy Names Acade
14.97
nwi
3
2
Berge, Becca
Inglemoor
14.98
nwi
2
3
Sophusson Smith, Naivash
Nathan Hale
15.23
nwi
5
4
Latimer, Tate
Tahoma
15.32
nwi
1
6
Chambers, Ashleigh
Mt Tahoma
15.36
nwi
5
5
Rowland, Caitlyn
Gig Harbor
15.39
nwi
4
7
Holman, Kate
Bishop Blanchet
15.45
nwi
2
8
Allen, Erin
Inglemoor
15.50
nwi
4
9
Fuller, Tiara
Federal Way
15.65
nwi
3
10
Dodd, Amber
Skyline
15.86
nwi
1
11
Nash, Summer
Bishop Blanchet
15.91
nwi
5
12
Dorsey, Nicole
Wenatchee
15.93
nwi
1
13
Anderson, Taylor
Rainier Beach
15.95
nwi
3
14
Johnson, Lauren
Snohomish
16.04
nwi
4
15
Ketcham, Audrey
Wenatchee
16.19
nwi
2
16
Pestl-Dimmitt, Emily
Liberty-Issaquah
16.21
nwi
2
17
Hickel, Mackenzie
Todd Beamer
16.23
nwi
2
18
Mcdaniel, Ericka
Inglemoor
16.41
nwi
3
19
Goodlow, Aiesha
Kentwood
16.44
nwi
1
19
Hinrichsen, Ilaria
Bellevue
16.44
nwi
5
21
Kondryszyn, Mica
Central Valley
16.53
nwi
3
22
Lanza, Tori
Kentlake
16.71
nwi
3
23
Schoville, Sarah
Hazen
16.76
nwi
2
24
Haverfield, Savanna
Tahoma
16.78
nwi
3
24
Haverfield, Sierra
Tahoma
16.78
nwi
4
26
Bruner, Lauren
Issaquah
16.84
nwi
5
27
Davis, Megan
Joel Ferris
17.00
nwi
1
28
Oudman, Nichole
Sedro-Woolley
17.01
nwi
1
29
Butler, Alaina
Decatur
17.04
nwi
3
30
Skinner, Carlye
Eastlake
17.07
nwi
4
31
Malarkey-Kessler, Montan
Interlake
17.20
nwi
1
32
Gaffney, Sophia
Glacier Peak
17.25
nwi
4
32
Bennett, Leah
Meadowdale
17.25
nwi
5
34
Brown, Nhautrey
Garfield
17.30
nwi
5
35
Stewart, Carly
Sedro-Woolley
17.47
nwi
5
36
McDevitt, Jenna
Woodinville
18.01
nwi
1
37
Carr, Mary
Newport-Bellevue
20.16
nwi
4
38
Liss, Abby
Joel Ferris
28.51
nwi
2
Womens 300m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fuller, Tiara
Federal Way
45.86
5
10
2
Dodd, Amber
Skyline
45.88
5
8
3
Allen, Erin
Inglemoor
46.03
4
6
4
Lawrence, Hayley
Bethel
46.05
4
5
5
Stolz, Michelle
Highline
46.08
5
4
6
Latimer, Tate
Tahoma
46.18
5
3
7
Dahl, Lindsey
Thomas Jefferson
46.85
5
2
8
Cannon, Haylie
Bonney Lake
47.02
4
1
9
Carr, Mary
Newport-Bellevue
47.28
5
10
Holman, Kate
Bishop Blanchet
47.45
5
11
Lanza, Tori
Kentlake
47.86
3
12
Malarkey-Kessler, Montan
Interlake
47.96
3
13
Kondryszyn, Mica
Central Valley
48.06
4
14
Barrow, Laura
South Whidbey
48.16
3
15
Bruner, Lauren
Issaquah
48.20
2
16
Hardy, Emily
Holy Names Acade
48.59
2
17
Haverfield, Sierra
Tahoma
48.64
3
18
Stewart, Carly
Sedro-Woolley
48.76
3
19
Hickel, Mackenzie
Todd Beamer
48.85
4
20
Dorsey, Nicole
Wenatchee
49.06
4
21
Chinchar, Erin
Kentwood
49.47
2
22
Anderson, Taylor
Rainier Beach
49.68
4
23
Oudman, Nichole
Sedro-Woolley
49.80
3
24
Pestl-Dimmitt, Emily
Liberty-Issaquah
49.84
2
25
Braun, Victoria
Decatur
49.93
2
26
McDevitt, Jenna
Woodinville
50.64
1
27
Nygard, Lynnette
Wenatchee
50.74
2
28
Colinares, Chanel
Bellevue
51.26
1
29
Jones, Julia
Lincoln
51.44
1
30
Johnson, Lauren
Snohomish
51.48
3
31
Johnson, Kimisha
Mt Tahoma
52.14
1
32
Lykstad, Jackie
Shorewood
52.94
1
33
Bravo, Katherine
Eisenhower
53.12
5
--
Mcdaniel, Ericka
Inglemoor
DQ
3
Womens 4x100m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Tahoma
50.23
1
10
2
Relay Team
Hazen
50.31
1
8
3
Relay Team
Skyline
50.34
1
6
4
Relay Team
Todd Beamer
50.41
1
5
5
Relay Team
Gig Harbor
50.77
1
4
6
Relay Team
Federal Way
50.80
1
3
7
Relay Team
Kentridge
50.86
1
2
--
Relay Team
Inglemoor
DQ
1
Womens 4x100m Relay
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Relay Team
Inglemoor
49.51
3
2
Relay Team
Federal Way
49.90
1
5
Relay Team
Tahoma
49.93
3
6
Relay Team
Hazen
50.11
3
3
Relay Team
Skyline
50.43
4
7
Relay Team
Gig Harbor
50.51
4
4
Relay Team
Kentridge
50.60
2
8
Relay Team
Todd Beamer
50.65
3
9
Relay Team
Mt Tahoma
50.70
4
10
Relay Team
Eisenhower
51.02
2
11
Relay Team
Joel Ferris
51.34
1
12
Relay Team
Garfield
51.35
2
13
Relay Team
Franklin
51.49
1
14
Relay Team
Kentwood
51.83
2
15
Relay Team
Shorewood
51.93
4
16
Relay Team
Bellevue
52.13
2
17
Relay Team
Cascade-Everett
52.15
2
18
Relay Team
Meadowdale
52.25
3
19
Relay Team
Wenatchee
52.37
4
20
Relay Team
Newport-Bellevue
52.38
1
21
Relay Team
Lake Washington
52.43
1
22
Relay Team
Eastlake
52.53
4
23
Relay Team
Lincoln
52.63
3
24
Relay Team
Bellingham
52.82
2
25
Relay Team
A.C. Davis
52.96
4
26
Relay Team
Liberty-Issaquah
54.20
1
--
Relay Team
Rainier Beach
DQ
1
Womens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Kentwood
1:45.19
3
10
2
Relay Team
Skyline
1:46.43
3
8
3
Relay Team
Cascade-Everett
1:47.96
3
6
4
Relay Team
Todd Beamer
1:48.02
2
5
5
Relay Team
Snohomish
1:48.94
2
4
6
Relay Team
Central Valley
1:48.96
3
3
7
Relay Team
Meadowdale
1:49.42
1
2
8
Relay Team
Wenatchee
1:49.97
3
1
9
Relay Team
Bellevue
1:50.11
3
10
Relay Team
Hazen
1:50.48
1
11
Relay Team
Garfield
1:50.72
3
12
Relay Team
Shorewood
1:50.78
2
13
Relay Team
A.C. Davis
1:51.13
1
14
Relay Team
Seattle Prep
1:51.44
2
15
Relay Team
Lincoln
1:51.81
2
16
Relay Team
Lake Washington
1:51.87
1
17
Relay Team
Eastlake
1:52.99
2
18
Relay Team
Mt Tahoma
1:56.17
2
19
Relay Team
Sammamish
2:03.40
1
--
Relay Team
Tahoma
DNF
2
--
Relay Team
Liberty-Issaquah
DNF
3
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Woodinville
4:00.78
3
10
2
Relay Team
Highline
4:02.69
3
8
3
Relay Team
Central Valley
4:06.77
3
6
4
Relay Team
Kentwood
4:06.78
3
5
5
Relay Team
Bothell
4:08.61
2
4
6
Relay Team
Bonney Lake
4:09.47
2
3
7
Relay Team
Gig Harbor
4:11.11
2
2
8
Relay Team
Snohomish
4:12.19
3
1
9
Relay Team
Roosevelt
4:13.83
3
10
Relay Team
Skyline
4:14.02
2
11
Relay Team
Tahoma
4:14.37
1
12
Relay Team
Garfield
4:14.74
3
13
Relay Team
Mercer Island
4:15.33
1
14
Relay Team
Bellevue
4:15.36
1
15
Relay Team
North Central
4:16.53
1
16
Relay Team
Lincoln
4:19.32
1
17
Relay Team
Kentridge
4:20.60
2
18
Relay Team
Liberty-Issaquah
4:22.93
3
19
Relay Team
Seattle Prep
4:23.65
2
Womens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Glacier Peak
9:22.07
1
10
2
Relay Team
Eisenhower
9:50.28
1
8
3
Relay Team
Bainbridge
9:51.03
1
6
4
Relay Team
Central Valley
9:51.08
1
5
5
Relay Team
Tahoma
10:03.83
1
4
6
Relay Team
Shorewood
10:04.97
1
3
7
Relay Team
Kamiak
10:06.01
1
2
8
Relay Team
Kentwood
10:08.34
1
1
9
Relay Team
Skyline
10:41.31
1
10
Relay Team
Inglemoor
10:42.72
1
11
Relay Team
Gig Harbor
10:43.47
1
12
Relay Team
Lake Washington
10:47.87
1
13
Relay Team
Franklin Pierce
11:41.88
1
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Adams, Kayla
Thomas Jefferson
44-04.75
(13.53m)
1
10
2
Bush, Jessica
Eisenhower
42-10.25
(13.06m)
1
8
3
Toeaina, Alyx
Kentwood
42-00.00
(12.80m)
1
6
4
Fowler, Krystall
Lincoln
40-01.50
(12.23m)
1
5
5
Winder, Adara
Bonney Lake
39-04.75
(12.01m)
1
4
6
Lindseth, Alexa
Joel Ferris
37-06.00
(11.43m)
1
3
7
Duhamel, Becky
Wenatchee
35-10.75
(10.94m)
1
2
8
Flint, Gina
Squalicum
35-02.50
(10.73m)
1
1
9
Williams, Charly
Mt Tahoma
34-02.50
(10.43m)
1
10
Roe, Maggie
Newport-Bellevue
33-07.25
(10.24m)
1
11
Wafer, Charcel
Newport-Bellevue
32-10.50
(10.02m)
1
12
Rubadue, Saibra
Tahoma
32-05.50
(9.89m)
1
13
Wendel, Marissa
Decatur
31-05.75
(9.59m)
1
14
Ward, Alivia
Tahoma
31-01.75
(9.49m)
1
15
Strock, Sadie
Edmonds-Woodway
30-10.00
(9.40m)
1
16
Williams, Ewieona
Eisenhower
30-06.50
(9.31m)
1
17
Fuller, Kila
Joel Ferris
30-02.25
(9.20m)
1
18
Hordges, Alfa
Mercer Island
28-08.00
(8.74m)
1
19
Goins, Claire
Eisenhower
28-00.00
(8.53m)
1
20
Rawie, Megan
Kentwood
27-00.00
(8.23m)
1
--
Day, Rachel
North Central
ND
(--)
1
--
Cryderman, Kate
Juanita
ND
(--)
1
--
Culcleasure, Jamila
Highline
ND
(--)
1
--
Coleman, Bev
Bethel
ND
(--)
1
--
Carnahan, Veronica
Sumner
ND
(--)
1
--
Nash, Summer
Bishop Blanchet
ND
(--)
1
--
Hogue, Sidney
Central Valley
ND
(--)
1
--
Richards, Bethany
Shoreline Christ
ND
(--)
1
--
Gonzalez, Marisa
Kamiak
ND
(--)
1
--
Debie, Lindzy
Decatur
ND
(--)
1
--
Houston, Zee
A.C. Davis
ND
(--)
1
--
Anders, Karolin
Ferndale
ND
(--)
1
--
Dinish, Aliana
Garfield
ND
(--)
1
--
Severin, Katherine
Woodinville
ND
(--)
1
--
Grandke-Bawab, Sabrina
Juanita
ND
(--)
1
--
Rogers, Airashay
Hazen
ND
(--)
1
--
McGill, Anjeleka
Highline
ND
(--)
1
--
Powers, Carson
Issaquah
ND
(--)
1
Womens Discus
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Duhamel, Becky
Wenatchee
128-10
(39.27m)
1
10
2
Bush, Jessica
Eisenhower
126-06
(38.56m)
1
8
3
Lindseth, Alexa
Joel Ferris
125-10
(38.35m)
1
6
4
Adams, Kayla
Thomas Jefferson
122-04
(37.29m)
1
5
5
Toeaina, Alyx
Kentwood
121-00
(36.88m)
1
4
6
Roe, Maggie
Newport-Bellevue
108-04
(33.02m)
1
3
7
Higgins, Katie
Glacier Peak
105-01
(32.03m)
1
2
8
Culcleasure, Jamila
Highline
104-03
(31.78m)
1
1
9
Kyllo, Natalie
Joel Ferris
103-09
(31.62m)
1
10
Hyde, Nadine
Tahoma
101-09
(31.01m)
1
11
Gravelle, Carolyn
Snohomish
100-07
(30.66m)
1
12
Ward, Celena
North Central
98-06
(30.02m)
1
13
Agus, Brenda
Interlake
98-03
(29.95m)
1
14
Rawie, Megan
Kentwood
97-04
(29.67m)
1
14
Wanner, Paige
Central Valley
97-04
(29.67m)
1
16
Robinson, Jennica
Kentwood
96-09
(29.49m)
1
17
Cryderman, Kate
Juanita
96-05
(29.39m)
1
18
Smith, Angie
Mariner
95-11
(29.24m)
1
19
Ziegler, Haley
Skyline
95-01
(28.98m)
1
20
Griffen, Ashton
Cedarcrest
94-08
(28.85m)
1
21
Williams, Ewieona
Eisenhower
93-07
(28.52m)
1
22
Richards, Bethany
Shoreline Christ
90-01
(27.46m)
1
23
Van Dyk, Cheri
Franklin Pierce
88-08
(27.03m)
1
24
George, Shastina
Franklin Pierce
85-05
(26.04m)
1
25
Frerker, Elena
Skyline
84-09
(25.83m)
1
26
Damrong, Kat
Kamiak
82-01
(25.02m)
1
27
Strock, Sadie
Edmonds-Woodway
81-10
(24.94m)
1
28
Rubadue, Saibra
Tahoma
81-02
(24.74m)
1
29
Andersen, Carly
Mercer Island
77-06
(23.62m)
1
30
Fuller, Kila
Joel Ferris
73-02
(22.30m)
1
30
Nash, Summer
Bishop Blanchet
73-02
(22.30m)
1
32
Severin, Katherine
Woodinville
71-09
(21.87m)
1
33
Narvaja, Catalina
Sammamish
66-04
(20.22m)
1
--
Fowler, Krystall
Lincoln
FOUL
(--)
1
--
Flint, Gina
Squalicum
FOUL
(--)
1
Womens Javelin
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ward, Celena
North Central
131-05
(40.06m)
1
10
2
Forza, AnnaMarie
Enumclaw
123-11
(37.77m)
1
8
3
Caldwell, Natasha
Cascade-Everett
118-09
(36.20m)
1
6
4
Ansotigue, Kendra
Thomas Jefferson
116-10
(35.61m)
1
5
5
Griffen, Ashton
Cedarcrest
116-06
(35.51m)
1
4
6
Onosko, Jaclyn
Kentridge
116-06
(35.51m)
1
3
7
Ziegler, Haley
Skyline
113-09
(34.67m)
1
2
8
Nelson, Chelsea
Cascade-Everett
113-04
(34.54m)
1
1
9
Mathieu, Kayla
Sedro-Woolley
111-05
(33.96m)
1
10
Peven, Grace
Wenatchee
110-03
(33.60m)
1
11
Guenther, Anna
Gig Harbor
110-00
(33.53m)
1
12
Chen, Kelley
Issaquah
109-09
(33.45m)
1
13
Nash, Summer
Bishop Blanchet
108-05
(33.05m)
1
14
Andersen, Carly
Mercer Island
108-01
(32.94m)
1
15
Smith, Ericka
Granite Falls
106-04
(32.41m)
1
16
Grandy, Brittany
Sedro-Woolley
105-11
(32.28m)
1
17
Toeaina, Alyx
Kentwood
105-05
(32.13m)
1
18
Nguyen, Kim
Wenatchee
100-06
(30.63m)
1
19
Huff, Christina
Liberty-Issaquah
99-08
(30.38m)
1
20
Haverfield, Savanna
Tahoma
98-07
(30.05m)
1
21
Hawthorne, Whitney
Cascade-Everett
96-07
(29.44m)
1
22
Frerker, Elena
Skyline
95-11
(29.24m)
1
23
Seims, Kacie
Kentwood
95-04
(29.06m)
1
24
Charouhas, Aurora
Lake Washington
94-05
(28.78m)
1
25
Dringle, Roni
Central Valley
94-00
(28.65m)
1
26
Sipes, Christina
Gig Harbor
93-11
(28.63m)
1
27
Brown, Brooke
Eisenhower
93-02
(28.40m)
1
28
Martinsen, Melissa
Snohomish
92-08
(28.24m)
1
29
Webber, Monica
Everett
91-10
(27.99m)
1
30
Schumacher, Katie
Inglemoor
91-02
(27.79m)
1
31
Randle, A'Jee
Lincoln
88-06
(26.97m)
1
32
Wilson, Melissa
Lake Washington
85-06
(26.06m)
1
33
Forehand, MaKenzie
Tahoma
84-11
(25.88m)
1
34
Best, Courtney
Bellevue
84-09
(25.83m)
1
35
Johnson, Lauren
Meadowdale
80-10
(24.64m)
1
36
Chae, Katie (Catherine)
Shorewood
78-05
(23.90m)
1
37
Brink, Erin
Juanita
72-06
(22.10m)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ketcham, Audrey
Wenatchee
5-08.00
(1.73m)
1
10
2
Grandy, Brittany
Sedro-Woolley
5-04.00
(1.63m)
1
8
3
Roland, Jaleecia
Federal Way
5-02.00
(1.57m)
1
6
4
Graybeal, Ashley
North Central
5-02.00
(1.57m)
1
5
5
Grager, Molly
Juanita
5-00.00
(1.52m)
1
4
6
Zhang, Qiaoyi (Joy)
Interlake
5-00.00
(1.52m)
1
3
10
Johnson, Janelle
Inglemoor
4-10.00
(1.47m)
1
10
Jost, Courtney
Gig Harbor
4-10.00
(1.47m)
1
12
Tingey, Sydne
Skyline
4-10.00
(1.47m)
1
7
Calderwood, Cayla
South Whidbey
4-10.00
(1.47m)
1
1.50
7
Belhumeur, Dyesha
Federal Way
4-10.00
(1.47m)
1
1.50
9
Horn, Carly
Kentwood
4-10.00
(1.47m)
1
13
Grubb, Justina
Newport-Bellevue
4-08.00
(1.42m)
1
13
Marriott, Lexi
Lincoln
4-08.00
(1.42m)
1
13
Warren, Ariana
Holy Names Acade
4-08.00
(1.42m)
1
16
Buendia, ReeceAnn
Woodinville
4-06.00
(1.37m)
1
16
Kenney, Anne
Roosevelt
4-06.00
(1.37m)
1
16
Jones-Lee, Enjunay
Franklin
4-06.00
(1.37m)
1
16
Daniel, Nikisha
Central Valley
4-06.00
(1.37m)
1
16
Hobby, Anna
West Seattle
4-06.00
(1.37m)
1
21
Smith, India
Glacier Peak
4-04.00
(1.32m)
1
Womens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Parent, Tess
Inglemoor
17-11.00
(5.46m)
nwi
1
10
2
Lake, Katie
Kentridge
17-10.50
(5.45m)
nwi
1
8
3
Coker, Alanna
Juanita
17-09.25
(5.42m)
nwi
1
6
4
DeHart, Holly
Kentwood
17-05.75
(5.33m)
nwi
1
5
5
Tougas, Katie
Edmonds-Woodway
17-03.00
(5.26m)
nwi
1
4
6
Walton, Bianca
Tahoma
17-02.50
(5.25m)
nwi
1
3
7
Goodlow, Aiesha
Kentwood
16-06.75
(5.05m)
nwi
1
2
8
Adler, Kate
Seattle Prep
16-06.50
(5.04m)
nwi
1
1
9
Stiggelbout, Chloe
Roosevelt
16-05.00
(5.00m)
nwi
1
10
Richardson, Rachel
Juanita
15-10.00
(4.83m)
nwi
1
10
Cortes, Emma
Todd Beamer
15-10.00
(4.83m)
nwi
1
12
Werner, Brittany
Gig Harbor
15-08.75
(4.79m)
nwi
1
13
Calderwood, Cayla
South Whidbey
15-07.75
(4.77m)
nwi
1
14
Klaue, Michelle
Joel Ferris
15-06.00
(4.72m)
nwi
1
15
Tingey, Sydne
Skyline
15-05.75
(4.72m)
nwi
1
16
Johnson, Lauren
Snohomish
15-05.50
(4.71m)
nwi
1
17
Edgerton, Jendy
Garfield
15-04.25
(4.68m)
nwi
1
18
Konynenbelt, Brittney
North Central
15-03.75
(4.67m)
nwi
1
18
Ranft, Olivia
Tahoma
15-03.75
(4.67m)
nwi
1
18
McKinney, Brittany
Inglemoor
15-03.75
(4.67m)
nwi
1
21
Barrack, Jennifer
Tahoma
15-00.75
(4.59m)
nwi
1
21
Schmick, Ayla
Sunnyside
15-00.75
(4.59m)
nwi
1
23
Lozano, Arianne
Ingraham
15-00.50
(4.58m)
nwi
1
24
Suzuki, Kristin
Bellevue
15-00.25
(4.58m)
nwi
1
25
Newbold, Lacy
Lake Washington
14-10.75
(4.54m)
nwi
1
26
Ijiomah, Charity
Shorewood
14-10.25
(4.53m)
nwi
1
27
Rogalla, Sydney
Todd Beamer
14-08.00
(4.47m)
nwi
1
28
Hicks, Jozlin
Joel Ferris
14-07.75
(4.46m)
nwi
1
29
Blue, Hannah
Liberty-Issaquah
14-04.25
(4.38m)
nwi
1
30
Al-Ghani, Kalima
Central Valley
14-03.75
(4.36m)
nwi
1
31
Artisan, Purshall
Seattle Prep
14-01.25
(4.30m)
nwi
1
32
Klingele, Beth
Eisenhower
13-05.75
(4.11m)
nwi
1
33
Grubb, Justina
Newport-Bellevue
13-00.00
(3.96m)
nwi
1
34
Hegdahl, Roya
Sammamish
12-11.50
(3.95m)
nwi
1
35
Armstead, Mikaela
Kentwood
12-03.00
(3.73m)
nwi
1
--
Schreiner, Stephanie
Enumclaw
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Parent, Tess
Inglemoor
37-06.50
(11.44m)
nwi
1
10
2
Mulligan, Kathleen
Mt Rainier
36-07.00
(11.15m)
nwi
1
8
3
Coker, Alanna
Juanita
36-06.00
(11.13m)
nwi
1
6
4
Walton, Bianca
Tahoma
36-03.75
(11.07m)
nwi
1
5
5
Dahl, Lindsey
Thomas Jefferson
35-06.00
(10.82m)
nwi
1
4
6
Calderwood, Cayla
South Whidbey
35-05.50
(10.81m)
nwi
1
3
7
Roland, Jaleecia
Federal Way
35-05.00
(10.80m)
nwi
1
2
8
Anders, Karolin
Ferndale
35-04.50
(10.78m)
nwi
1
1
9
McKinney, Taylor
Garfield
34-05.50
(10.50m)
nwi
1
10
Richardson, Rachel
Juanita
34-04.50
(10.48m)
nwi
1
11
Warren, Kayla
Holy Names Acade
34-02.75
(10.43m)
nwi
1
12
Sophusson Smith, Naivash
Nathan Hale
34-01.75
(10.41m)
nwi
1
13
Smith, Olivia
Cleveland
33-11.75
(10.36m)
nwi
1
14
Schreiner, Stephanie
Enumclaw
33-11.25
(10.34m)
nwi
1
15
Brown, Nhautrey
Garfield
33-09.25
(10.29m)
nwi
1
16
Cosper, Clare
Glacier Peak
33-01.00
(10.08m)
nwi
1
16
Cortes, Emma
Todd Beamer
33-01.00
(10.08m)
nwi
1
18
Klaue, Michelle
Joel Ferris
32-11.00
(10.03m)
nwi
1
19
Marshall, Anise
Garfield
32-10.25
(10.01m)
nwi
1
20
Butler, Alaina
Decatur
32-09.50
(9.99m)
nwi
1
21
Gandy, Kiana
Mt Rainier
32-09.00
(9.98m)
nwi
1
22
Un, Khetery
Glacier Peak
32-07.50
(9.94m)
nwi
1
23
Stiggelbout, Chloe
Roosevelt
32-05.75
(9.90m)
nwi
1
24
Marriott, Lexi
Lincoln
32-05.50
(9.89m)
nwi
1
25
Konynenbelt, Brittney
North Central
32-00.50
(9.77m)
nwi
1
26
Suzuki, Kristin
Bellevue
31-11.75
(9.75m)
nwi
1
27
Al-Ghani, Kalima
Central Valley
31-11.00
(9.73m)
nwi
1
28
Marenah, Adama
Edmonds-Woodway
31-10.50
(9.72m)
nwi
1
29
Davis, Ashyna
Mt Tahoma
31-10.00
(9.70m)
nwi
1
30
Young, Julia
Meadowdale
31-08.00
(9.65m)
nwi
1
31
Davis, Megan
Joel Ferris
31-06.25
(9.61m)
nwi
1
32
Taylor, Anna
Squalicum
31-03.50
(9.54m)
nwi
1
33
Bentley, Marinah
Todd Beamer
31-00.50
(9.46m)
nwi
1
34
Jost, Courtney
Gig Harbor
30-11.75
(9.44m)
nwi
1
35
Pruett, Lani
Juanita
30-11.25
(9.43m)
nwi
1
36
Skinner, Carlye
Eastlake
30-00.50
(9.16m)
nwi
1
37
Blanchard, Lizzie
Eisenhower
29-11.00
(9.12m)
nwi
1
38
Buendia, ReeceAnn
Woodinville
28-04.00
(8.64m)
nwi
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Perry, Eva
Issaquah
11-00.00
(3.35m)
1
10
2
Pinley, Cheyenna
Squalicum
10-06.00
(3.20m)
1
8
3
Carpenter, Amelia
Kentridge
10-00.00
(3.05m)
1
6
4
Domini, Olivia
Interlake
9-06.00
(2.90m)
1
5
10
Domini, Michelle
Interlake
9-00.00
(2.74m)
1
11
Lavarias, Haley
Woodinville
9-00.00
(2.74m)
1
5
Dingle, Zoey
Ferndale
9-00.00
(2.74m)
1
4
6
Lucke, Lauren
Roosevelt
9-00.00
(2.74m)
1
3
7
Wachter, Alayna
Kentwood
9-00.00
(2.74m)
1
0.75
7
Young, Julia
Meadowdale
9-00.00
(2.74m)
1
0.75
7
Head, Gina
Bellevue
9-00.00
(2.74m)
1
0.75
7
Callero, Alison
Franklin Pierce
9-00.00
(2.74m)
1
0.75
12
Zoellick, Korinne
Cedar Park Chris
8-06.00
(2.59m)
1
--
Braun, Victoria
Decatur
NH
(--)
1
--
Taylor, Anna
Squalicum
NH
(--)
1
--
Buchanan, Mcalister
Wenatchee
NH
(--)
1
--
Hanson, Summer
Interlake
NH
(--)
1
--
Reams, Nicole
Ballard
NH
(--)
1
--
Kelly, Shawna
Inglemoor
NH
(--)
1
--
Myers, Colette
Woodinville
NH
(--)
1
--
Parrish, Beth
Kentwood
NH
(--)
1
--
Cooke, Mallory
Issaquah
NH
(--)
1
--
Powell, Nicole
Tahoma
NH
(--)
1
--
Cottle, Morgan
Sammamish
NH
(--)
1
--
Mares, Brianna
Eisenhower
NH
(--)
1
--
Frost, Sky
Lake Washington
NH
(--)
1
--
Koehn, Shelley
Meadowdale
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#high-school
#track
#field
#lake-washington
#invitational
More news
2010 Results - Pasco Invitational
490 shares:
Lake Washington Invitational
,
Annie Wright(WA)
,
Bainbridge High School Track & Field and Cross Country - Bainbridge Island, Washington
,
Ballard High School Track & Field and Cross Country - Seattle, Washington
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Garfield High School Track & Field and Cross Country - Seattle, Washington
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2017
1
2015
6
3
2014
17
4
2013
45
13
2012
28
8
2011
14
4
2010
4
3
2009
5
2
Show 5 more
Hashtags
#high-school
#track
#field
#lake-washington
#invitational
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!